لنت ترمز مناسب

امکان دارد در هر برهه زمانی فرد متوجه شود که خودرو نیازمند تعمیر می باشد مخصوصا درباره   قسمت هایی از خودرو  که باید به صورت متداول تعویض شوند . یکی از قسمت های مهم خودرو، ترمز آن می باشد یا به طور مشخص لنت ترمز می باشد . لنت ترمز انواع مختلفی دارد به همین خاطر می توان به راحتی لنت ترمز مناسب برای خودرو را انتخاب کرد . اگر بیشتر از هشت سال از عمر خودر می گذرد بهتر است مایع سیستم هیدرولیک را خارج کند تا سطح آن پایین باشد و لنت ترمز به خوبی عمل نکند .

Image result for ‫انواع لنت ترمز‬‎

لنت های ترمز انواع مختلفی دارد مانند

  • ارگانیک یا آلی غیر آزبستی

مزیتی که این لنت ها دارا هستند اگر ساییده شوند آلودگی به وجود نمی آورند و تولید آن ها نیز آسان تر می شود این لنت ها از دیگر لنت ها از نرمی بیشتری برخوردارند  به همین دلیل صدای کمتری را تولید می کند

  • فلزی و نیمه فلزی
  • سرامیکی

انواع لنت ترمز بر طبق موادی که آن ها را تشکیل می دهد .

برای هر فردی این مسئله اتفاق افتاده است خودرو وی نیاز داشته باشد ناگهانی توقف کند در این شرایط تصمیم گیری برای هر کسی سخت می باشد و می تواند مشکلاتی را برای وی همراه داشته باشد .

سیستم ترمز خودروهای سواری – کامیون و موتور سیکلت ها از قسمت های مجزایی متشکل شده است که عکس العمل راننده را به نیروی فیزیکی تبدیل می کند و خودرو را متوقف می کند . فقط یکی از قسمت های سیستم ترمز (لنت ترمز ) می باشد .

در مجموع می توان گفت لنت ترمز یکی از قسمت های کلیدی و بسیار مهم سیستم ترمز می باشد چون بخشی است که با روتور تماس پیدا می کند و در اثر  ایجاد اصطکاک باعث فشار به آن می شود .  رتور دیسک تختی می باشد که براق است که قابل مشاهده در پشت چرخ خودروها می باشد .  فشار و اصطکاکی که به روتور وارد می شود منجر به کند شدن حرکت های خودرو می شود . در آخر باعث می شود خودرو متوقف شود . با اینکه نقش لنت ها در سیستم ترمز بسیار آسان می باشد اما در بعضی اوقات از کنار آن سریع رد می شوند و در واقع آن را نایده می گیرند .

درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *