لنت ترمز

امکان دارد در هر برهه زمانی فرد متوجه شود که خودرو نیازمند تعمیر می باشد مخصوصا درباره   قسمت هایی از خودرو  که باید به صورت متداول تعویض شوند . یکی از قسمت های مهم خودرو، ترمز آن می باشد یا به طور مشخص لنت ترمز می باشد . لنت ترمز انواع مختلفی دارد به همین خاطر می توان به راحتی لنت ترمز مناسب برای خودرو را انتخاب کرد . اگر بیشتر از هشت سال از عمر خودر می گذرد بهتر است مایع سیستم هیدرولیک را خارج کند تا سطح آن پایین باشد و لنت ترمز به خوبی عمل نکند .

لنت ترمز مناسب

لنت ترمز مناسب

لنت های ترمز انواع مختلفی دارد مانند

  • ارگانیک یا آلی غیر آزبستی

مزیتی که این لنت ها دارا هستند اگر ساییده شوند آلودگی به وجود نمی آورند و تولید آن ها نیز آسان تر می شود این لنت ها از دیگر لنت ها از نرمی بیشتری برخوردارند  به همین دلیل صدای کمتری را تولید می کند

  • فلزی و نیمه فلزی
  • سرامیکی

انواع لنت ترمز بر طبق موادی که آن ها را تشکیل می دهد .

برای هر فردی این مسئله اتفاق افتاده است خودرو وی نیاز داشته باشد ناگهانی توقف کند در این شرایط تصمیم گیری برای هر کسی سخت می باشد و می تواند مشکلاتی را برای وی همراه داشته باشد .

سیستم ترمز خودروهای سواری – کامیون و موتور سیکلت ها از قسمت های مجزایی متشکل شده است که عکس العمل راننده را به نیروی فیزیکی تبدیل می کند و خودرو را متوقف می کند . فقط یکی از قسمت های سیستم ترمز (لنت ترمز ) می باشد .

در مجموع می توان گفت لنت ترمز یکی از قسمت های کلیدی و بسیار مهم سیستم ترمز می باشد چون بخشی است که با روتور تماس پیدا می کند و در اثر  ایجاد اصطکاک باعث فشار به آن می شود .  رتور دیسک تختی می باشد که براق است که قابل مشاهده در پشت چرخ خودروها می باشد .  فشار و اصطکاکی که به روتور وارد می شود منجر به کند شدن حرکت های خودرو می شود . در آخر باعث می شود خودرو متوقف شود . با اینکه نقش لنت ها در سیستم ترمز بسیار آسان می باشد اما در بعضی اوقات از کنار آن سریع رد می شوند و در واقع آن را نایده می گیرند .

درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع