نگهداری از روغن موتور

عملکرد خودرو ارتباط مستقیمی با سه ماده بسیار مهم دارد  . این مواد سوخت ، آب ، روغن موتور می باشد . بنزین و یا گازوئیل انرژی لازم برای حرکت خودرو را فراهم می کند و آب مسئول دیگر قطعات خودرو می باشد . در این بین روغن و یا هر ماده روان کننده دیگری حرکت قطعات را امکان پذیر می کند . روغن موتورهم نیازمند مراقبت هایی می باشد که باید  حتما به آن ها دقت فراوان کرد و آن را انجام داد .

نگهداری از روغن موتور

نگهداری از روغن موتور

کدام نوع روغن مناسب می باشد ؟  مینرال و یا سینتیک ؟

هیچ تفاوتی نمی کند که خودرو برای سال جدید باشد و یا برای سال های گذشته باشد . امروزه می توان برای هر نوع خودرویی از روغن موتور  مینرال ، سینتیک استفاده کرد .

مهم ترین ویژگی که روغن های  مینرال دارد زمان عمر آن کمتر از سینتیک می باشد اما این را هم باید گفت که روغن  مینرال قیمت کمتری نسبت به سینتیک دارد .

روغن های سینتیک نسبت به روغن های  مینرال قیمت بالاتری دارد اما زمان استفاد از این روغن بیشتر از نوع ارگانیک می باشد .

زمان تعویض روغن موتور

در گذشته همه افراد عادت بر این داشتند که هر پنج هزار کیلومتر روغن موتور را عوض کنند  . خودروهایی که  در بیرون  از شهر فعالیت می کنند معمولا یک دور موتور سالم می تواند کار کند و روغن موتور این نوع خودروها دیرتر تعویض می شود اما کسانی که در داخل شهر فعالیت می کند بهتر است قبل از اینکه به کیلومتر منقضی شدن روغن برسند روغن موتور خود را تعویض کنند .

چک کردن روغن موتور چه فوایدی دارد ؟ در زمانی که خودرو سرد باشد باید روغن موتور را چک کرد . برای اینکه بتوانید اندازه دقیق روغن موتور را به دست آورید با یک دستمالی که پرز ندهد گیج را تمیز کنید و دوباره به داخل مخزن وارد کنید . برای تمیز کردن گیج حتما از دست کش استفاده کنید .

لوازم یدکی جیلی که شعبه مرکزی در تهران می باشد به دنبال این هدف می باشد که بهترین لوازم یدکی شرکت جیلران موتور را با بهترین کیفیت و همراه با هزینه مقرون به صرفه ای ارائه مشتریان عزیز خود دهد . طی تحقیقاتی که انجام شده است لوازم یدکی که از خود نمایندگی ها خریداری می شود دارای کیفیت بهتری می باشند و همچنین برای خودرو هیچگونه عوارضی را به دنبال ندارد . شما عزیزانی که عمر خودرو برایتان حائز اهمیت بسیاری است و به خودرو و محصولات و قطعات آن توجهات بیش از اندازه ای دارید می توانید از لوازم یدکی جیلی شعبه مرکزی تهران با بهترین کیفیت و هزینه فوق العاده مناسبی خریداری فرمائید .

شما می توانید همواره با مراجعه حضوری از تمامی محصولات اورجینال شعبه مرکزی لوازم یدکی جیلی برخوردار شوید

درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع