ایربگ

ایربگ کلمه ای است که اگر به صورت مستقیم با آن هم در ارتباط نباشیم حداقل چندین بار آن را شنیده ایم . البته مسئله ای که مهم است ایربگ وسیله ای است که به عنوان یکی از بخش های ایمنی و مهم سرنشینان و راننده خودرو می باشد و بسیار حائز اهمیت است

لوازم یدکی جیلی که شعبه مرکزی در تهران می باشد به دنبال این هدف می باشد که بهترین لوازم یدکی شرکت جیلران موتور را با بهترین کیفیت و همراه با هزینه مقرون به صرفه ای ارائه مشتریان عزیز خود دهد . طی تحقیقاتی که انجام شده است لوازم یدکی که از خود نمایندگی ها خریداری می شود دارای کیفیت بهتری می باشند و همچنین برای خودرو هیچگونه عوارضی را به دنبال ندارد . شما عزیزانی که عمر خودرو برایتان حائز اهمیت بسیاری است و به خودرو و محصولات و قطعات آن توجهات بیش از اندازه ای دارید می توانید از لوازم یدکی جیلی شعبه مرکزی تهران با بهترین کیفیت و هزینه فوق العاده مناسبی خریداری فرمائید .

ایربگ خودرو چه عملکردی دارد

در گذشته اکثر خودروها از یک کیسه هوا برخوردار بود اما امروزه مشاهده می شود که حتی برخی از خودروها تا ۲۰ عدد کیسه هوا را در خود دارند . طبق تحقیقاتی که انجام شده است ایربگ از ۱۰ درصد مرگ سر نشنیان خودرو جلوگیری می کند و اگر در زمان باز شدن ایربگ از کمربند ایمنی استفاده شود با ایجاد شتاب منفی برای فرد از وارد شدن آسیب های جدی ایربگ با صورت فرد کاهش می دهد .

در زمانی که تصادف از قسمت جلو خودرو رخ می دهد . ماشین با کم شدن سرعت شدید روبرو می شود و در این صورت بدن سرنشینان در جهت حرکت خودرو با شتاب بالا به جلو پرت می شوند . اما مسئولیت عقب نگه داشتن بدن بر عهده کمربند ایمنی می باشد .

در زمان تشخیص دادن برخورد حسگرها سیگنال هایی را به دیگر بخش های کنترلی ارسال می کنند تا چراغ های خطر روشن شوند و درب ها باز شوند و نیز سیستم سوخت رسانی قطع می شود و در خودروهای پیشرفته تر که امکان اتصال به اینترنت را دارند تماس اضطراری برقرار می شوند .
کیسه هوا به شکل تا خورده و جمع شده در محفظه ای مخصوص قرار دارند و نیز جنس ایربگ از پلیمرهای ویژه ای می باشد . همچنین در گذشته در کیسه های هوا از هوای فشرده استفاده می شود که کیسه ها کاربرد خود را از دست می داده است . اما بعد از مدتی سیستمی جدید به وسیله استفاده از واکنش شیمیایی منحصر به فردی را طراحی کردند که توانست سرعت باز شدن ایربگ ها را افزایش دهد . این عکس العمل موجب می شود تا از لحظه برخورد تا کمتر از ۰٫۰۴ ثانیه ایربگ ها باز شوند . این سرعت به اندازه ای بالا می باشد که انسان نمی تواند لحظه باز شدن ایربگ ها را مشاهده کند . اما معمولا دو حسگری که در قسمت جلوی خودرو به کار رفته است به وسیله یک سیم با واحد مرکزی کنترل مربوط می باشند و خبر ضربه را به کامپیوتر مرکزی اطلاع می دهد . در این هنگام کمربندهای ایمنی کاملا سفت می شوند و راننده به صندلی می چسبد تا از برخورد شدید با کیسه هوا در هنگام باز شدن جلوگیری می کند .هر کیسه هوا از سه قسمت مهم و اصلی تشکیل شده است . خود کیسه هوا از پارچه نایلونی و سبک ساخته شده و در بین فرمان – داشبورد – در صندلی ها و درها جا سازی شده است.

ایربگ

ایربگ

حسگر وسیله ای است که به کیسه فرمان می دهد تا پر از گاز مخصوصی شوند و باد شوند . باد شدن هنگامی انجام می شود که نیرویی معادل با نیروی برخورد خودرو با سرعت ۱۶ الی ۲۴ کیلومتر بر ساعت به دیوار آجری باشد . در زمان برخورد یک جزئی در این سیستم تغییر مکان می دهد و موجب مسدود شدن یک مدار الکتریکی می شود و به سنسور فرمان می دهد که تصادف اتفاق افتاده است . سنسور اطلاعات لازم را از شتاب سنج می گیرد . سیستم بادکننده با ترکیب تری نیترید سدیم و نیترات پتاسیم جامد اشتعال انجام می شود و در کسری از ثانیه گاز نیتروژن تولید می شود . جریان گاز نیتروژن گرم کیسه را باد می کند . کیسه همچنین با سرعتی حدود ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت از محل خود خارج می شود . زیرا گاز تولید شده سمی می باشد.

شما می توانید همواره با مراجعه حضوری از تمامی محصولات اورجینال شعبه مرکزی لوازم یدکی جیلی برخوردار شوید

  • میدان امام خمینی خ اکباتان خ ملت کوچه کاوه پاساژ کاوه طبقه همکف شماره ۱۶
  • ۰۲۱-۳۶۶۱۵۹۷۹
  • ۰۲۱-۳۶۶۱۵۹۸۱
  • ۰۲۱-۳۳۹۳۳۴۲۰
  • ۰۲۱-۳۳۹۶۰۵۲۳
  • ۰۹۱۲۲۹۴۸۸۴۸
درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع