وظیفه تسمه تایم

نگه داری از خودرو خود یکی از مهم ترین وظیفه های هر فردی  می باشد که دارای خودروست . تسمه تایم مسئولیت هماهنگ کردن حرکت میل لنگ با میل سوپاپ را دارد .

وظیفه تسمه تایم

وظیفه تسمه تایم

تسمه تایم از دیگر قسمت های خودرو دارای مزیت های بیشتری است . به همین خاطر استفاده از آن شیوع بیشتری دارد . اما این قطعه هم مثل دیگر قطعات دارای اندازه عمر و ماندگاری دارد . تسمه تایم باید هر ۶۰ هزار کیلومتر تعویض شود .

برای اینکه به موتور آسیبی نرسد بهتر است درزمان مشخصی تسمه تایم عوض شود . این کار برای  این می باشد که از آسیب های جدی پیشگری شود . اما در بعضی اوقات پیش می آید که موتور از تایم خارج می شود و یا بد کار می کند و یا حتی خاموش می ماند و روشن نمی شود . این مشکل دلایل مختلفی دارد . تسمه از روی دنده جا به جا می شود و یا رد می کند امکان دارد تسمه پاره و یا شل شده باشد  . در این زمان باید  تسمه سفت کن چک شود . برای اینکه تسمه حفظ شود و جلوگیری از خرابی متعدد دیگر شود باید نکاتی رعایت شود .

با دور های بالا و شرایط بحرانی نباید در دراز مدت رانندگی کرد . در سربالایی ها از دنده سنگین استفاده شود  تا فشاری بر روی موتور و تسمه وارد نشود . تسمه سفت کن را نباید زیاد سفت کرد و نیز رانندگی بدون هیچگونه تنشی می تواند باعث شود این قطعه حفظ شود و استهلاک موتور پایین آید . در واقع می توان گفت این قطعه با این خیلی ساده می باشد اما نقش بسیار مهی در راه اندازی و کاربرد موتور دارد .

در مجموع این قطعه در عین سادگی نقش بسیار مهمی در راه‌اندازی و کار موتور دارد.

درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع