وظیفه شمع خودرو

یکی از قطعات مهم و اساسی هر موتور خودرویی شمع خودرو می باشد که مسئولیت آن جرقه زدن و به نوعی روشن کردن خودرو را دارد  . شمع خودرو یک قطعه مهم در موتور خودروهای سوختی به حساب می آید و بدون عملکرد درست شمع ها خودروها نمی توانند حرکت کنند .

وظیفه شمع خودرو

وظیفه شمع خودرو

شمع خودرو از قطعه ای به نام الکترود ساخته شده است . عایق چینی – واشر ها و … می باشد که در قسمت بالای محفظه انفجار و سیلندر خودرو قرار می گیرد و از یک سمت جریان ولتاژ بالای برق را می گیرد و از سمتی دیگر با به وجود آمدن جرقه زدن در محفظه احتراق موجب می شود انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نهایت نیروی مورد احتیاج را برای حرکت خودرو می گیرد . در واقع شمع خودرو مسئولیت این را دارد که در محفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به طرف پایین را دارد . با پاشش سوخت به وسیله انژکتور به داخل سیلندر و بعد فشرده شدن آن به وسیله سوپاپ شمع موجب می شود جرقه به وجود آید و سبب انفجار در محفظه احتراق می شود.

اگر شمع قادر به این نباشد که در زمان درستی جرقه بزند و یا به صورت کلی جرقه نزند خودرو با مشکلات جدی روبرو می شود .

شمع از چه اجزایی تشکیل شده است

چنانچه شمع خودرو نتواند در زمانی که می بایست جرقه بزند و یا به صورت کل عمل جرقه را انجام ندهد در نهایت بنزینی که در محفظه احتراق فشرده شده است به صورت درست انفجار نمی یابد و در نهایت سیلندرها حرکت نمی کند. از این طرف مسئولیت این قطعه  در موتور خودرو خیلی مهم می باشد و می بایست نسبت به نگهداری و مراقبت از آن اقدامات و نکات لازم را انجام داد . شمع خودرو را می بایستی در زمان های مناسب سرویس کرد که مشکلات جدی را برای خودرو به وجود نیاورد .

درباره geely

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع